KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8067547
*
nr 806 7547
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, "Ateljémotiv", motivets mått: 24x31
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2013
kl 19:09:42
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 806 7547
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, "Ateljémotiv", motivets mått: 24x31
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36